Wiele mówi się o szkodliwym działaniu wilgoci, w końcu na powierzchni ciał stałych może ona spowodować sporo szkód. Ale właściwie czym jest wilgoć? Jak się tworzy? W artykule zostało przytoczonych kilka istotnych faktów dotyczących wilgoci i tego jak sobie z nią radzić.

Wilgoć to mikrowarstwa

Na powierzchni ciał stałych takich jak szkło, tworzywa sztuczne, tkaniny czy metale tworzy się cienka warstwa wody, która ma grubość od 1 do 10 cząstek wody. Taka warstwa jest właściwie niezauważalna.

Jak powstaje mikrowarstwa?

Odpowiedź jest bardzo prosta, jest to efekt osadzania się wilgoci z powietrza. Ta cienka warstwa utrzymuje się na powierzchni ciał stałych za sprawą oddziaływań słabych, tj. wiązań wodorowych i oddziaływania elektrostatycznego.

Czy wilgoć może być groźna?

Zazwyczaj, wilgoć nie wyrządza większych szkód. Jednak w przypadku przechowywanych lub transportowanych produktów istnieje zagrożenie wyrządzenia poważnych defektów np. w branży farmaceutycznej, galanterii skórzanej, czy branży technologicznej. W takim wypadku należy stosować pochłaniacze wilgoci – dzięki tym niedrogim produktom jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć ryzyko zniszczenia produktów na skutek wilgoci. Więc, jeżeli wilgoć jest dla Ciebie zagrożeniem, lepiej nie ryzykuj – zainwestuj w pochłaniacze wilgoci, które mogą uratować Twoje produkty, bez względu na to czy są długo magazynowane czy transportowane do najdalszych zakątków świata.

Tagi: dry bag, czym jest wilgoć, pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności