Pochłaniacze wilgoci to produkty niepozorne z wyglądu, ale bez ich obecności wewnątrz opakowań wiele towarów nie miałoby racji bytu. A mówiąc ciut brutalniej – po prostu uległyby zniszczeniu. Pochłaniacze wilgoci to prosty i wydajny sposób na zabezpieczenie naszych towarów i gwarancja na to, że w niezmienionej formie dotrą do klientów.

 

Pochłaniacze wilgoci – sposób na skuteczne zabezpieczenie towarów

Już sama nazwa dość zgrabnie wyjaśnia funkcję, którą spełniają produkty tego typu. Pochłaniacze wilgoci mają za zadanie niwelować obecność wilgoci poprzez jej jak najwydajniejsze pochłanianie. Stosuje je się w przypadku wszystkich produktów, które mogą ulec zniszczeniu w momencie wykroplenia się rosy w opakowaniu.

Nietrudno wyobrazić sobie całkiem zrozumiałe niezadowolenie klienta, do którego trafia zniszczony przez wilgoć produkt – czy to zawilgocony, czy też pokryty zdecydowanie niepożądaną pleśnią albo nieestetycznymi zmianami kolorystycznymi. Zaniedbanie ochrony towarów przed wilgocią to prosty sposób na straty wizerunkowe, ale nie tylko. To także ryzyko strat finansowych już na etapie magazynowania.

Jakie konkretnie przypadki mamy na myśli i jakie zagrożenia może stwarzać wilgoć wewnątrz opakowań produktów? Kiedy stosuje się pochłaniacze wilgoci? Jak je wybrać? Zapraszamy do lektury naszych kolejnych artykułów.

 

Tagi: pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności