Ich skład to przede wszystkim mieszanka odpowiednio dobranych minerałów o własnościach adsorpcyjnych, umieszczonych w torebkach. Pochłaniacze wilgoci z granulatem pomagają w utrzymaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniu.

Z czego składają się pochłaniacze wilgoci w torebkach?

Granulat, który jest umieszczony w torebkach to nic innego jak sorbenty mineralne mające postać różnej wielkości ziaren. W zależności od wielkości granulatu sorbenty są stosowane do użytku wewnętrznego (małe ziarna) lub zewnętrznego (duże ziarna). Otrzymuje się je w drodze rozdrobnienia materiału skalnego, a następnie poddaje się go obróbce termicznej, która ma na celu zwiększenie powierzchni chłonnej sorbentu.

Zalety pochłaniaczy wilgoci w torebkach

Kluczową zaletą pochłaniaczy są wyjątkowe zdolności adsorpcyjne  w granicach od 30 do 300 %. Granulat ma neutralny zapach i nie oddaje wchłoniętej wilgoci na zewnątrz, co oznacza, że jest bezpieczny dla środowiska naturalnego i może być stosowany do ochrony wszystkich rodzajów produktów. Umieszcza się go w wybranym miejscu i pozostawia na czas określony przez producenta nawet do kilkunastu tygodni. Po tym okresie trzeba go wymienić na nowy. Pochłaniacze wilgoci z granulatem to najtańsza metoda osuszania powietrza, a jednocześnie to trwały i pewny sposób ochrony przed wilgocią.

Tagi: pochlaniacz wilgoci w torebkach, pochłaniacze wilgoci, ochłaniacze wilgoci w torebkach,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności