W naszym poprzednim artykule pisaliśmy o tym, w jaki sposób wilgoć w domu wpływa na nasze życie i dobre samopoczucie, dzisiaj zajmiemy się sposobami na zabezpieczenie naszego domowego gniazdka przed pojawieniem się wilgoci. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Obroń swój dom przed wilgocią

Wilgoć jest wszędobylska. Z reguły jej nie zauważamy, ale prawda jest taka, że występuje w każdym pomieszczeniu i do pewnego stopnia jest nieszkodliwa. Problem zaczyna się wtedy gdy jest jej za dużo i zaczyna wpływać na nasze życie – zarówno na zdrowie domowników, jak i na samo mieszkanie. W końcu nikt nie marzy o tym, by mieszkać pod jednym dachem z nieestetycznym i nie najładniej pachnącym grzybem, który, co gorsza, może być niebezpieczny dla stanu naszego zdrowia.

Sposoby na wilgoć w domu

Powodem pojawiania się nadmiernej ilości wilgoci jest przede wszystkim nieodpowiednia cyrkulacja w pomieszczeniach i brak wentylacji. Bez dopływu świeżego powietrza narażamy się na zawilgocenie, a co za tym idzie powstawanie nalotów pleśniowych na ścianach i sufitach. Wietrzmy więc pomieszczenia nawet zimą albo zapewnijmy dopływ świeżego powietrza dzięki specjalnym wywietrznikom.

Dobrym rozwiązaniem jest także zapewnienie ścianom odpowiedniej przestrzeni do oddychania. Meble, zwłaszcza te większe takie jak na przykład szafy, nigdy nie powinny bezpośrednio stykać się z powierzchnią ścian. Nawet kilka centymetrów może pomóc w skutecznym zabezpieczeniu mieszkania przed grzybem.

Pochłaniacze wilgoci w domu

W przypadku gdy czujemy, że w naszym mieszkaniu jest za dużo wilgoci, warto zainwestować w pochłaniacze. Pomogą one utrzymać odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu i sprawią, że unikniemy nalotów grzybiczych, z którymi bardzo trudno się walczy.

Tagi: wilgoć w domu, pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności