Żel krzemionkowy to kserożel utworzony z uwodnionych cząstek krzemionki (czyli dwutlenku krzemu). Przezroczysta, twarda substancja występuje w wielu formach bezpostaciowych. Żel krzemionkowy można wydzielić przez polikondensację kwasu krzemowego, a następnie wysuszenie otrzymanego hydrożelu krzemionkowego. Żel występuje w dwóch odmianach białej i brązowej.

Zalety żelu krzemionkowego:

  • niska temperatura regeneracji (110 – 200 °C),
  • niski koszt produkcji,
  • możliwość otrzymywania żelu o różnych właściwościach strukturalnych,
  • duża wytrzymałość mechaniczna cząstek,
  • odporność chemiczna.

Pochłaniacz wilgoci w saszetkach absorbent

Żel krzemionkowy znajduje zastosowanie, jako adsorbent w chemii analitycznej, przemyśle chemicznym, garbarskim, farmaceutycznym, kosmetycznym, m.in. jako środek suszący i odbarwiajacy. Pochłaniacze wilgoci z zastosowaniem żelu używane są do usuwania wilgoci z zamkniętych opakowań i do ochrony wrażliwych na wilgoć produktów w czasie ich przechowywania i transportu. Jest to środek wielokrotnego użycia, zachowujący swe właściwości przez długi czas. Można go regenerować za pomocą gorącego powietrza i w ten sposób przywracać zdolności osuszające. Ma bardzo dużą powierzchnie adsorpcyjną i dlatego pochłaniacze wilgoci z żelu krzemionkowego są bardzo efektywne w porównaniu do ceny. Przeznaczony do ochrony bardzo wrażliwych produktów daje widoczny i szybki efekt działania. Pochłaniacz wilgoci w saszetkach to najlepszy absorbent na rynku.

Tagi: pochłaniacz wilgoci, Pochłaniacz wilgoci w saszetkach absorbent, pochłaniacze wilgoci, żel krzemionkowy,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności