Pochłaniacze wilgoci są niezwykle potrzebne w przemyśle farmaceutycznym. Wszystkie surowce oraz gotowe produkty w formie stałej takie jak tabletki, kapsułki, substancje sypkie są szczególnie narażone na działanie wody, tym samym niszcząc produkt.

Działanie wody na produkty farmaceutyczne wywołuje następujące zjawiska:

  •  Zmiana stanu skupienia tabletek
  •  Zmiana struktury leku (kruszenie, grudki)
  • Pleśń
  • „Pocenie się” kapsułek
  • Tabletki mogą stać się toksyczne

Jednak to nie wszystko, jeżeli do lekarstw nie zostaną zastosowane pochłaniacze wilgoci może dojść do zmiany właściwości chemicznych lekarstw, znaczne skrócenie terminu przydatności do spożycia bądź nienadawanie się do spożycia, zatrzymanie produkcji, co pociąga za sobą straty finansowe. Należy pamiętać, że farmaceutyka jest specyficzną dziedziną, pochłaniacze wilgoci są konieczne nie tylko przy transporcie, ale także przy całym procesie produkcyjnym (wliczając w to magazynowanie).

Jak wygląda zabezpieczenie opakowań jednostkowych wyprodukowanych lekarstw?

Mimo, że koncerny starają się inwestować w coraz to lepsze online slots opakowania na lekarstwa, które mają jak najbardziej chronić produkt przed działaniem czynników zewnętrznych, to i tak wilgoć bez problemu może się przedostać i zniszczyć produkt. Aby nie doprowadzić do takiego stanu, należy zastosować pochłaniacz wilgoci. Nie wymaga to dużego nakładu pracy, wystarczy ze zostanie on umieszczany w środku opakowania. Jest to mała saszetka, zawierająca specjalny środek pochłaniający wilgoć marki DryBag. Istnieje także możliwość użycia kapsułek lub granulatów pochłaniających wilgoć, znajdujących się w nakrętkach produktów.

Rada dla konsumentów: po otwarciu opakowania leku nie warto usuwać pochłaniacz wilgoci, podczas spożywania leku, także może go naruszyć wilgoć.
Pochłaniacze wilgoci DryBag gwarantują wysoką jakość i pewność, że produkt nie zostanie w żadnym stopniu naruszony przez niechcianą wilgoć.

Tagi: pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności