Pewnie nie raz przy zakupie, spotkałeś się z małymi torebeczkami z granulkami w środku  - to oczywiście pochłaniacze wilgoci. Jest to najlepsza ochrona dla wszelkiego rodzaju towarów, które są długotrwale przechowywane lub są daleko transportowane. W takich wypadkach ochrona przed wilgocią jest koniecznością.

Pochłaniacze wilgoci są dostępne w różnych rozmiarach. Aby skutecznie chroniły produkty muszą być dobrze dobrane do rodzaju przechowywanych tworzyw.

Jak działają pochłaniacze wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci absorbując wilgoć  powodują, że temperatura punktu rosy, czyli temperatura odpowiadająca kondensacji wilgoci, utrzymuje się poniżej temperatury powierzchniowej. Dzięki temu można utrzymać właściwe warunki podczas przechowywania i transportu wyrobów.

Ochrona przed wilgocią

Wiadome jest, że wilgoć występuje wszędzie. Idąc tym tropem można śmiało powiedzieć, że pochłaniacze wilgoci są konieczne w każdej branży. Na częstotliwość ich wykorzystania ma wpływ klimat, warunki przechowywania i czas przechowywania.

 

Reasumując, pochłaniacze wilgoci nie wymagają dużych nakładów finansowych, a mogą uratować produkty przed zniszczeniem, czyli sporymi stratami.

Tagi: dry bag, pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności