Zadaniem pochłaniaczy wilgoci jest osuszenie, zabezpieczenie oraz ochrona przed zawilgoceniem i kondensacją pary wodnej urządzeń i produktów. Torebki pochłaniające wilgoć absorbują duże ilości wilgoci chroniąc w ten sposób produkt przed zniszczeniem. Można je używać bezpośrednio do pakowanego wyrobu bądź  podczas transportu lądowego, samochodowego lub transportu kolejowego oraz długiego składowania.

Torebki z pochłaniaczami mają wagę od 0,3 do 2000 g. Ich zastosowanie jest bardzo proste, ponieważ można je umieścić na podłodze w narożnikach kontenera lub powiesić na hakach albo można zastosować odpowiednie siatki. Natomiast technologia oddychającej tkaniny pozwala na absorpcję nadmiaru wilgoci, zapobiegając wyciekaniu wody oraz jakimkolwiek zaciekom czy mokrym plamom na ochronionych przedmiotach. Zalety torebek pochłaniających wilgoć są różnorodne :

  • wysoka chłonność wilgoci – ekspresowy efekt działania,
  • wysoka wytrzymałość włókien saszetek,
  • niewielki koszt w porównaniu do start jakie można ponieść nie stosując pochłaniaczy,
  • nieszkodliwe dla środowiska,
  • pyłoodporne,
  • bardzo prosty sposób ochrony produktów przed wilgocią;
  • szereg zastosowań w przemyśle, handlu i rzemiośle.

W zależności od rodzaju produktu, który ma być chroniony należy dobrać odpowiedni rodzaj o odpowiedniej gramaturze pochłaniacz wilgoci. Szeroki asortyment pochłaniaczy wilgoci pozwala znaleźć najbardziej efektywne rozwiązanie.

Tagi: pochłaniacze wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności