Wilgoć w domu to problem, który dotyczy niejednego z nas. Ale jak rozpoznać, że mamy problem z nadmiarem wilgoci? Pierwszym widoczny okiem jest skroplona para wodna, która zbiera się w zimnych miejscach, na przykład na oknach.

Oznaki występowania wilgoci

Znakiem nadmiernej wilgoci w domu może być łuszcząca się farba, odchodzenie tapet czy tynku. Oznacza to, że w ścianie jest wilgoć. Mogą się również pojawić mokre plamy na ścianach, co jest oznaką rozwoju pleśni. Następnym sygnałem jest grzyb na ścianach oraz zapach stęchlizny, gdyż wilgoć i ciepło to świetny klimat do ich rozwoju. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu, w którym się rozwijają się te niebezpieczne dla zdrowia czynniki, powinniśmy traktować jako ostateczny alarm. Warto więc już przy pierwszym sygnale zainwestować w pochłaniacze wilgoci. Jeżeli w porę nie rozwiążesz problemu z nadmierną wilgocią wewnątrz domu to konsekwencje dla zdrowia mogą być bardzo poważne.

 

W związku z kwestiami zdrowotnymi wilgoć w wewnątrz mieszkania w temperaturze 20-22°C powinna wynosić w granicach 30-65%, natomiast w wyższych temperaturach wilgoć nie powinna przekraczać poziomu 55%. Gdy poziom wilgoci jest wyższy wytwarzają się grzyby, pleśń i inne drobnoustroje, które wpływają szkodliwie na zdrowie Twoje i Twoich Bliskich, a także zwierząt. Zainwestuj w pochłaniacz wilgoci, aby utrzymać prawidłowy poziom wilgoci w swoim domu!

Tagi: pochłaniacze wilgoci, pochłaniacz wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności