Przytulny, ciepły i wygodny dom to marzenie wszystkich. Niestety czasem zdarza się, że w domu pojawia się wilgoć. To nie tylko problem estetyczny, ale także poważne zagrożenie dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia.

Wilgoć powoduje uczucie chłodu

Wilgoć w domu prowadzi do poważnych problemów. Przede wszystkim zawilgocone mieszkanie staje się nieprzyjemne w codziennym użytkowaniu. W pomieszczeniach, które są zawilgocone, inaczej postrzegamy temperaturę. Nawet gdy jest stosunkowo ciepło, w naszym odczuciu może panować nieprzyjemny chłód, z którym ciężko jest sobie poradzić.

Wilgoć w domu to prosta droga do pleśni i grzybów

Kolejną kwestią jest pojawianie się pleśni i grzybów. Zawilgoceniu mogą ulec nie tylko praktycznie wszystkie przechowywane przez nas w domu przedmioty, ale także elementy konstrukcyjne budynku. W zawilgoconych domach często pojawia się grzyb na ścianach, a jego usunięcie może okazać się prawdziwą walką z wiatrakami, jeśli wilgoć dotarła także do głębszych części ścian i stropów. Niestety w takim przypadku samo zdarcie lub zdrapanie zarażonych grzybem części ścian nie będzie wystarczające, a nawroty pleśniowych nalotów i nieestetycznych wykwitów będą nieuniknione bez zastosowania odpowiednich preparatów i farb zapobiegających pleśni.

Nieprzyjemny zapach

Grzyb na ścianie może być jeszcze niewidoczny, a w mieszkaniu już może pojawiać się nieprzyjemny zapach, z którym nie poradzą sobie żadne odświeżacze powietrza. Prędzej czy później wykwity na ścianach i sufitach się pojawią, więc obecność drażniących odorów zawsze trzeba traktować jako znak ostrzegawczy i szybko przystąpić do działania.

Tagi: dry bag, wilgoć, pochłaniacz wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności