Wilgoć w środowisku naturalnym występuje prawie wszędzie. Jest ona nieodłączonym elementem wnętrz, w których przebywają ludzie. Zawartość wilgoci w powietrzu nazywa się jego wilgotnością, którą podaje się zwykle w jednostkach względnych.

Wilgoć na otwartej przestrzeni

Zawartość wilgoci w powietrzu na terenie otwartym zależy bezpośrednio od warunków atmosferycznych, jednakże przy temperaturze poniżej 0°C wilgotność powietrza zawsze wynosi 0, gdyż cała para wodna w tym warunkach ulega wykropleniu. Natomiast zawartość wilgoci w powietrzu we wnętrzach zależy od czynników:

  • wilgotności powietrza na zewnątrz,
  • sposobu ogrzewania i wentylacji lokalu,
  • liczby osób przebywających w pomieszczeniu i rodzaju ich aktywności,
  • rodzaju powierzchni ścian, sufitu i podłogi - niektóre rodzaje powierzchni wchłaniają lub wydzielają wilgoć,
  • innych czynników takich, jak źródła wilgoci np: gotująca się woda.

Wilgoć w pomieszczeniach

W pomieszczeniach, w których na stałe przebywają ludzie, wilgotność powinna mieścić się w granicy od 40 do 60%. Wilgotność poniżej 40% powoduje u większości osób nieprzyjemne uczucie suchości w nosie i na ustach, ze względu na wysychanie błon śluzowych, co jest bardzo niezdrowe dla ludzi i zwierząt. Wilgotność powyżej 60% jest natomiast zwykle odbierana jako duszność czy parność i powoduje złe samopoczucie, związane głównie z trudnościami z odprowadzaniem nadmiaru wody przez skórę. Do utrzymania wilgotności powietrza w miejscach, gdzie trudno jest naturalnie utrzymać ją na odpowiednim poziomie stosuje się pochłaniacze wilgoci

Tagi: pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci, wilgoć na otwartej przestrzeni, wilgoć w pomieszczeniu,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności