Grzyby pleśniowe, nieestetyczne wykwity, przykry, żeby nie napisać trudny do zniesienia, odór. Wszystkie te problemy mogą być efektem wpływu wilgoci na produkty. Co więcej na tym bynajmniej nie kończą się potencjalne zagrożenia.

Jak wilgoć wpływa na produkty?

Najczęstszym efektem działania wilgoci jest powstawanie pleśni i grzybów. W zawilgoconych opakowaniach może pojawić się także nieprzyjemny zapach, a sam produkt może stracić swoje naturalne właściwości. Żeby daleko nie szukać: niektóre materiały budowlane mogą bardzo poważnie ucierpieć wskutek działania wilgoci – i w efekcie stracić swoje właściwości izolacyjne, wytrzymałość mechaniczną, etc. Efektów nie trudno się domyślić, produkt nie tylko staje się wadliwy, ale także niebezpieczny.

Wyjątkowo istotnym obszarem zastosowania pochłaniaczy jest farmacja. Niektóre leki poddane działaniu wilgoci mogą całkowicie utracić swoje właściwości lecznicze! Właśnie dlatego pod żadnym pozorem nie można usuwać z opakowania pochłaniaczy wilgoci dołączonych do leków. Spis części branż przemysłu, w których powszechnie wykorzystuje się pochłaniacze wilgoci, mogą znaleźć Państwo tutaj: Pochłaniacze wilgoci Dry Bags – Wykorzystanie

 

Zapobieganie wilgoci się opłaca!

Warto pamiętać, że bardzo często skutków zawilgocenia nie da się już usunąć, a produkty, do których dobrała się wilgoć, trzeba z reguły spisać na straty. Lepiej więc zapobiegać potencjalnym zniszczeniom, niż liczyć na to, że jakoś się uda i nas problem wilgoci nie będzie dotyczył.

Tagi: dry bag, pochłaniacz wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności