Wilgoć, która gromadzi się w większych ilościach w formie mgiełki lub kropel to nic innego jak zaparowanie. Jego charakterystyczną cechą jest nieprzeźroczystość. Jednak, nie każdy jest świadom tego, że zaparowanie może być źródłem wielu szkód.
Można je spotkać w dwóch formach – mgiełki i kropel. To w jaki sposób wilgoć pojawi się na przedmiotach, zależy od szybkości osadzania oraz od rodzaju powierzchni. Powierzchnie, które są zdolne do oddziaływań z cząsteczkami wody, mają o wiele większą tendencję do zaparowania.
Sposobem na unikanie osadzania się wilgoci jest modyfikacja powierzchni. Trzeba uzyskać efekt szybkiego spływania lub tworzenia dużych kropel. Można go uzyskać poprzez: Zastosowanie stałej warstwy z substancji hydrofobowej, dzięki czemu uzyskuje się efekt odpychania wody. Smarowanie powierzchni produktów specjalnymi produktami, które są oparte na tłuszczach lub zawiesinach polimerów.
Zdecydowanie tak, modyfikacja powierzchni może pochłonąć o wiele więcej środków finansowych i zabiera sporo czasu. Pochłaniacze wilgoci stosuje się bez względu na sposób przechowywania, długość transportu czy wielkość produktu. Są niedrogie, a absorbują wilgoć w całości, dzięki czemu unikamy niszczenia produktów tj. pleśni, stęchlizny, zepsucia itp.
Tagi: drybag, pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci, powstawanie wilgoci,© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions
Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!