Wilgoć, która gromadzi się w większych ilościach w formie mgiełki lub kropel to nic innego jak zaparowanie. Jego charakterystyczną cechą jest nieprzeźroczystość. Jednak, nie każdy jest świadom tego, że zaparowanie może być źródłem wielu szkód.

Można je spotkać w dwóch formach – mgiełki i kropel. To w jaki sposób wilgoć pojawi się na przedmiotach, zależy od szybkości osadzania oraz od rodzaju powierzchni. Powierzchnie, które są zdolne do oddziaływań z cząsteczkami wody, mają o wiele większą tendencję do zaparowania.

Jak unikać zaparowania powierzchni przedmiotów?

Sposobem na unikanie osadzania się wilgoci jest modyfikacja powierzchni. Trzeba uzyskać efekt szybkiego spływania lub tworzenia dużych kropel. Można go uzyskać poprzez: Zastosowanie stałej warstwy z substancji hydrofobowej, dzięki czemu uzyskuje się efekt odpychania wody. Smarowanie powierzchni produktów specjalnymi produktami, które są oparte na tłuszczach lub zawiesinach polimerów.

Czy warto stosować pochłaniacze wilgoci?

Zdecydowanie tak, modyfikacja powierzchni może pochłonąć o wiele więcej środków finansowych i zabiera sporo czasu. Pochłaniacze wilgoci stosuje się bez względu na sposób przechowywania, długość transportu czy wielkość produktu. Są niedrogie, a absorbują wilgoć w całości, dzięki czemu unikamy niszczenia produktów tj. pleśni, stęchlizny, zepsucia itp.

Tagi: drybag, pochłaniacz wilgoci, pochłaniacze wilgoci, powstawanie wilgoci,
 

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci Dry-Bags są najskuteczniejsze i najbardziej ekonomiczne ze wszystkich dostępnych na rynku - a w dodatku to produkt europejski, spełniający wszelkie normy!

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności